niedziela, 17 marca 2013

Dieta Tysiąca Dwustu Kalorii



  Kolejna dieta z serii liczymy kalorie. Bardzo podobna do poprzedniej którą przedstawiłem, czyli diety 1000 kcal z tym że jest zwiększony dzienny limit kalorii. Jak sama nazwa wskazuje dostarcza dziennie 1200 kcal, więc może być przeznaczona dla osób które nie mogą aż tak bardzo zredukować posiłków w ciągu doby. Sekret tej diety to spożywanie niedużych porcji, jedzonych pięć razy w ciągu dnia, co trzy godziny o tej samej porze, podobno pozwala to oszukać głód. Dania są tak dobrane że zawierają odpowiednią ilość pełnowartościowego białka i minerałów. Oczywiście jak to przy dietach bywa można pić bez ograniczeń nie gazowaną wodę mineralną, najlepiej jednak na kilka minut przed lub dwie godziny po jedzeniu. Zabronione jest picie w trakcie posiłku. Jeśli stosujemy dietę dłużej niż tydzień, to w kolejnych tygodniach powinno się zastąpić mięso rybami. Ryby powinny być spożywane trzy do czterech razy w tygodniu, ponieważ zawierają wiele pełnowartościowego białka oraz korzystne dla zdrowia nienasycone kwasy tłuszczowe OMEGA III. Dieta 1200 kcal nie powinna być stosowana dłużej niż miesiąc i należy pamiętać że można ją powtórzyć dopiero po upływie trzech do czterech miesięcy.


Pierwsze śniadanie:
Siedem wersji do wyboru

1) Dwa kawałki razowego żytniego chleba: jedna posmarowana niskosłodzonym dżemem, druga z plasterkiem szynki drobiowej, 150 g sałatki jarzynowej z marchewką, groszkiem i odrobiną jogurtu.
2) Jedna szklanka mleka 0,5% z trzema łyżkami płatków owsianych, dwa kawałki pieczywa c z dwoma plasterkami polędwicy drobiowej, 150 g surówki z pomidorów i kiszonych ogórków.
3) Dwa kawałki razowego żytniego chleba, 50 g tuńczyka w sosie własnym, jeden pomidor, 150 g sałatki z kiszonych ogórków i cebuli.
4) Dwa kawałki pumpernikla z 40 g pasty z twarogu i pomidora, posypanej szczypiorkiem, szklanka mleka.
5) Dwa kawałki chleba żytniego z niskosłodzonym dżemem, banan 200 g kefiru.
6) Jedna szklanka mleka 0,5% z otrębami pszennymi, jeden kawałek razowego żytniego chleba z jednym plasterkiem szynki drobiowej, jeden pomidor.
7) Omlet na parze z dwóch jajek, łyżki mąki i łyżki mleka z dwoma kawałkami żytniego razowego chleba, 100 g sałatki z pomidora, ogórka, szczypiorku, cebuli i odrobiny oliwy z oliwek, jedna szklanka kakao.

Drugie śniadanie:
Znów siedem wersji do wyboru

1) 20 g serka czosnkowego o zawartości tłuszczu do 30%, pięć rzodkiewek, jedno jabłko.
2) Sałatka z kiwi, połowy banana, brzoskwini, odrobiny jogurtu naturalnego.
3) 100 g jogurtu owocowego 1,5% z dwoma łyżkami otrębów pszennych i dwoma mandarynkami.
4) Jeden kawałek chleba, jeden plasterek szynki drobiowej, pół papryki czerwonej.
5) 180 g sałatki z kapusty pekińskiej, kukurydzy i pomidora.
6) Jeden kawałek pumpernikla z  40 g twarożka, jedno jabłko.
7) 150 g kefiru 0% z dwoma łyżkami otrąb pszennych, jeden grejpfrut.

Obiad:
Do wyboru siedem wersji

1) Zupa jarzynowa z fasolki szparagowej, brukselki, ziemniaków i włoszczyzny 100 g polędwicy z rusztu, trzy łyżki ugotowanej na sypko kaszy gryczanej, 150 g sałatki z pomidora, kiszonego ogórka i cebuli, 150 g kalafiora ugotowanego w wodzie z odrobiną masła.
2) Talerz zupy ogórkowej z ziemniakami, włoszczyzną i odrobiną mleka 1,5%, 100 g indyka pieczonego w folii z brzoskwinią i rodzynkami, dwa średnie ziemniaki, 200 g surówki z selerów, jabłek i marchwi.
3) Talerz barszczu czerwonego z ziemniakami, 180 g gołąbków z mięsa z indyka, ryżu, kapusty i koncentratu pomidorowego, dwa ziemniaki, 200 g surówki z pomidora, cebuli i papryki czerwonej.
4) Talerz krupniku z 30 g kaszy i włoszczyzny, 100 g kurczaka pieczonego w folii, dwa ziemniaki, 100 g gotowanej marchewki, 100 g surówki z cykorii z odrobiną cukru, sokiem z cytryny i natką pietruszki.
5) Talerz zupy pomidorowej gotowanej na włoszczyźnie i zabielanej mlekiem, z dwiema łyżkami makaronu, 100 g dorsza z rusztu z pieczarkami, 150 g ziemniaków puree, 100 g surówki z marchwi i jabłka, 100 g surówki z kapusty pekińskiej, kukurydzy i pomarańczy.
6) Talerz zupy fasolowej gotowanej na włoszczyźnie i zabielanej mlekiem, 200 g cielęciny duszonej z warzywami, 50 g fasolki szparagowej, 30 g kaszy gryczanej, 200 g surówki z marchwi i jabłek.
7) Talerz zupy kalafiorowej gotowanej na włoszczyźnie, 150 g piersi kurczaka pieczonej w folii, 40 g ciemnego ryżu, 200 g sałatki z marchwi, pora i jogurtu naturalnego.

Podwieczorek:
Do wyboru

1) Szklanka kefiru, jedno kiwi.
2) Jeden kawałek pieczywa z 30 g serka, cztery rzodkiewki, szczypiorek.
3) Pół szklanki mleka z płatkami kukurydzianymi.
4) 100 g jabłka tartego z marchwią, jeden pomarańcz.
5) 150 g owoców (do wyboru), 100 g serka homogenizowanego z trzema łyżkami płatków owsianych.
6) Jeden duży jogurt.
7) Jedna szklanka soku pomarańczowego.

Kolacja:
Do wyboru

1) Dwa małe ziemniaki w mundurkach, szklanka zsiadłego mleka, 100 g surówki z porów i pomidorów, 100 g surówki z czerwonej kapusty z cebulą i oliwą z oliwek.
2) 160 g sałatki z: kaszy kuskus, dwóch cienkich plastrów szynki, pomidora, cebuli, mandarynki i oliwy.
3) Dwa kawałki razowego chleba, 100 g sałatki śledziowej z: gotowanego ziemniaka, śledzia w oleju, cebuli, zielonego groszku i jogurtu.
4) 150 g galaretki z kurczaka, dwa kawałki razowego chleba, jedno kiwi.
5) 200 g zapiekanego ryżu z warzywami, żółtym serem i groszkiem konserwowym.
6) 200 g ryby po grecku z warzywami, dwa kawałki chleba, jedno jabłko.
7) Jeden kawałek chleba graham, 80 g dorsza wędzonego,170g sałatki z: kiszonego ogórka, cebuli i oliwy z oliwek. 

No cóż jak dla mnie człowieka, który pracuje w systemie o różnych godzinach pracy, to utrzymanie regularności posiłków odpada całkowicie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz